KURUCU-AKIN ERTÜRK

Kurucumuz Akın Ertürk 1990 Erdek’te doğdu. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Karşıyaya’da, lise eğitimini Bandırma Anadolu Lisesi’nin sayısal alanında almıştır.Bu süreçte Erdek ve Bandırma’da yaşayan kurucumuz üniversite lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Matematik Öğretmenliği alanında tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında New York ve Philadelphia’da yaşayıp hem Matematik hem de İngilizce eğitimini geliştirmiştir. Ayrıca İspanya’da bir dönem Erasmus programına katılarak orada da Matematik ve İspanyolca eğitimlerini almıştır.

Yüksek Lisans eğitimini ise  Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi -  Ekonometri Bilim Dalı’nda alıp “Ortaöğretim Sürecindeki Öğrencinin Dörk Yıllık Başarı Değişim Analizi” konu başlığıyla  lise çağındaki öğrencilerin başarı değişim analizini incelemiştir.

Ayrıca Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi olan kurucumuz, mevcut okul binasını da kendi çizmiştir. Gelecek projeler için de özenle çizimlerine devam etmektedir. Mimarlıktaki beklentisi ise Dünya’daki okul modellerini Türkiye’ye getirip sadece okul mimarisi üzerine çalışmaktır..

Değerlerimize büyük önem veren kurucumuz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sönmez ışığından yürüyerek bu başarılara imza atmıştır.

Öğrencilerini bu ışıkta yetiştirmek isteyen kurucumuz, gelecek nesillere vatanımızın bölünmez bütünlüğünü anlatarak memleketimiz için kalıcı başarılar elde etmeleri adına emek harcamaktadır.